Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niebawem przeszczepy szpiku w Kielcach

W marcu przyszłego roku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii zostanie otwarty jedyny w województwie ośrodek, w którym wykonywane będą przeszczepy szpiku. Nareszcie chorzy z naszego regionu, będą mogli leczyć się w komfortowych warunkach, a zabiegi będą wykonywane w naszym województwie - powiedział na naszej antenie, dyrektor ŚCO Stanisław Goźdź.

Autor: Katarzyna Podraza

18.10.2013 10:38

image Rozmowa Dnia dr Stanisław Góźdź Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Jak podkreślił, rozbudowa ta jest konieczna, ponieważ w bardzo szybkim tempie wzrasta liczba osób cierpiących na choroby onkologiczne.

Placówka ogłosiła już przetarg na zakup wyposażenia do powstającego oddziału onkohematologicznego. Sprzęt trafi m.in. do laboratorium inżynierii szpiku, poradni medycznych oraz sal chorych. Gość Radia Kielce mówi, że prace wykończeniowe prowadzone są zgodnie z harmonogramem i pod koniec roku budynek powinien zostać odebrany przez odpowiednie służby.
Jak dodaje Stanisław Goźdź, ośrodek  hematologii i transplantacji szpiku wyposażony będzie w nowoczesny sprzęt badawczy. Skompletowana jest już kadra jednostki. Dzięki współpracy z wieloma ośrodkami w kraju możemy liczyć na fachową pomoc nie tylko specjalistów, ale również pielęgniarek- mówi Gość Radia Kielce .

Budowa oddziału na 51 łóżek rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Środki na inwestycję oraz wyposażenie pozyskano z Unii Europejskiej. W sumie to około 40 mln złotych. Otwarcie onkohematologii nie przyczyni się do powiększenia długu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii- dodał Stanisław Góźdź.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce ŚCO