Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak wykorzystano unijne fundusze w naszym regionie?

Drogi, kanalizacja, wodociągi, infrastruktura poprawiająca warunki lecznictwa, rewitalizacja małych miejscowości to przykłady inwestycji powstałych przy udziale funduszy unijnych w regionie świętokrzyskim w latach 2007 – 2013.

Autor: Ewa Okońska

17.10.2013 16:55

image Fot. / Wikipedia

Wspólnota przeznaczyła na wsparcie prawie 770 mln euro. W siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej z udziałem beneficjentów projektów podsumowano ich efekty. Wójt gminy Nagłowice wymienia budowę Gminnego Ośrodka Kultury, 70-kilometrową sieć wodociągową oraz rozbudowę oczyszczalni i budowę kanalizacji. Bez tych pieniędzy taki zakres inwestycji byłby niemożliwy – ocenia Elżbieta Frejowska.

Wicemarszałek województwa Grzegorz Świercz do najważniejszych inwestycji zrealizowanych przy udziale Regionalnego Programu Operacyjnego zalicza powstanie oddziału onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Kardiochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Z kolei marszałek województwa Adam Jarubas nie zgadza się z zarzutami o nietrafności niektórych inwestycji. Dotyczy to m. in. domów weselnych, na które przedsiębiorcy otrzymywali dotacje z RPO.

- Te domy dają miejsca pracy dla mieszkańców regionu – przekonuje marszałek.

W konferencji uczestniczyli beneficjenci Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego: samorządowcy, przedsiębiorcy, rektorzy wyższych uczelni i proboszczowie parafii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO