Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Więcej pieniędzy na podstawową opiekę zdrowotną

245 mln zł zamierza przeznaczyć w przyszłym roku świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenia medyczne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Kwota ta od kilku lat systematycznie wzrasta. Ma to związek z przybywaniem pacjentów, za których fundusz płaci więcej pieniędzy, wyjaśnia rzecznik świętokrzyskiego funduszu, Beata Szczepanek.

Autor: Iwona Murawska

06.10.2013 10:30

image NFZ Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Podstawowa roczna stawka, którą NFZ płaci za każdego pacjenta, to 96 złotych. Jest jednak kilka grup osób, gdzie ta stawka jest dwa, a nawet trzy razy większa. Fundusz więcej płaci za leczenie dzieci do 6 roku życia, dorosłych powyżej 65 roku, podopiecznych domów pomocy społecznej oraz za osoby cierpiące na schorzenia kardiologiczne i diabetologiczne.

W przyszłym roku świętokrzyski NFZ zamierza premiować działania profilaktyczne, dzięki którym można wcześnie wykryć wiele schorzeń i im zapobiegać.

Więcej pieniędzy przeznaczy m.in. na bilanse zdrowotne dzieci i młodzieży, porady profilaktyczne dla osób w wieku 45 - 65 lat. Zwiększone zostanie również finansowanie profilaktyki prowadzonej przez pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ