Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nie będzie oddziału reumatologii w Szpitalu w Czerwonej Górze?

Oddala się wizja uruchomienia oddziału reumatologii w Szpitalu w Czerwonej Górze. Dyrekcja lecznicy wstrzymała remont pomieszczeń, w których miałaby się znajdować ta jednostka. Szef szpitala Youssef Sleiman podkreśla, że nie ma pewności, iż lecznica otrzyma kontrakt na reumatologię od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Autor: Iwona Murawska

24.09.2013 14:55

image Szpital Czerwona Góra Fot.

Rzecznik świętokrzyskiego NFZ - Beata Szczepanek przypomina, że obecnie trudno mówić, czy w tym roku w ogóle będą ogłaszane konkursy na świadczenie usług medycznych. Jak mówi, wszystko wskazuje na to, że zmieni się ustawa dotycząca zasad kupowania świadczeń medycznych. Jeżeli weszłyby w życie, NFZ nie musiałby - tak jak teraz - co trzy lata ogłaszać nowych konkursów, a mógłby aneksować dotychczasowe umowy z placówkami medycznymi.

Pomieszczenia, w których miał znajdować się oddział reumatologiczny w Czerwonej Górze pozostaną na razie puste. Dyrektor Youssef Sleiman ma nadzieję, że w przyszłym roku NFZ ogłosi jednak konkursy na świadczenia medyczne i wtedy szpital zgłosi swoją ofertę.

W województwie świętokrzyskim działają cztery oddziały reumatologiczne: we Włoszczowie, Końskich, Starachowicach i Sandomierzu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital NFZ Czerwona Góra