Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleckie parkomaty droższe niż przewidywano

Parkomaty na kieleckich ulicach pojawią się później niż planowano. Miejski Zarząd Dróg będzie bowiem musiał zdobyć dodatkowe pieniądze na ich zakup.

Autor: Robert Felczak

23.09.2013 14:15

image Strefa Płatnego Parkowania Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Rzecznik prasowy tej instytucji Jarosław Skrzydło informuje, że każda z trzech złożonych ofert w odpowiedzi na ogłoszony w tej sprawie przetarg przekracza kwotę, jaką przyznali radni na zakup urządzeń. Najtańszą ofertę złożyła francuska firma, która usługę wyceniła na 1 milion 845 tysięcy złotych. To o ponad 300 tysięcy złotych więcej niż przewidziano na ten cel.

Pozostałe dwie oferty, złożone przez polskie firmy, opiewały na prawie 2 mln 200 tysięcy złotych. Jarosław Skrzydło ma jednak nadzieję, że parkomaty jeszcze w tym roku staną na ulicach objętych strefą płatnego parkowania. Dodaje, że decyzja o ewentualnym przekazaniu dodatkowych pieniędzy na ich zakup będzie zależała od kieleckich radnych.

Parkomaty mają zastąpić obecnie używane bilety parkingowe. Dzięki nim możliwe ma być wnoszenie opłat gotówką, kartą płatniczą, w tym także zbliżeniową, lub Kielecką Kartą Miejską. Na wprowadzeniu parkomatów budżet Kielc ma zyskać rocznie około 700 tysięcy złotych. Kielce to jedyne miasto wojewódzkie, w którym nie ma parkomatów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Parking droga MZD