Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak poprawić skuteczność leczenia onkologicznego?

Poprawa skuteczności i jakości leczenia pacjentów, to główne cele powołanej niedawno Rady Dyrektorów Ośrodków Onkologicznych- powiedział na naszej antenie jej szef, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, dr Stanisław Góźdź.

Autor: Katarzyna Podraza

17.09.2013 09:01

image Stanisław Góźdź Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jak podkreślił, zadaniem Rady jest przede wszystkim wspieranie i doradzanie przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz parlamentarzystom w zakresie leczenia onkologicznego w Polsce. Stanisław Góźdź stwierdził, że aby poprawić jego efekty konieczna jest reorganizacja pracy poszczególnych oddziałów.


Jego zdaniem, nadal bardzo poważnym  problemem, z którym boryka się większość ośrodków onkologicznych są  duże kolejki. W ich zmniejszeniu mogłaby pomóc np.  internetowa rejestracja, która zwiększyłaby dostępność do lekarzy specjalistów- mówi gość Radia Kielce.    


Rada Dyrektorów Ośrodków Onkologicznych składa się z szefów 16. centrów onkologicznych.  Podczas spotkań jej członkowie dyskutować będą m.in. o wyzwaniach, stojących przed współczesną medycyną, wdrażaniu nowoczesnych metod terapii, a także o racjonalnym wykorzystaniu zdobywanych pieniędzy. Chcą też rozmawiać z ministrem zdrowia i kierownictwem NFZ na temat zniesienia limitów dla świadczeń onkologicznych, ratujących życie. Rada ma służyć również konsolidacji wiodących centrów onkologicznych w kraju.

Posłuchaj Rozmowy Dnia

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO