Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

NFZ rozwiązał umowę z firmą Krio-Med

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozwiązał umowę na świadczenie usług medycznych z firmą Krio-Med, która działała w przychodni w Miedzianej Górze. Spółce wypowiedziano lokal, więc lekarze przestali przyjmować pacjentów i realizować zapisy kontraktu.

Autor: Iwona Murawska

09.09.2013 16:33

image NFZ Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Potwierdziła to kontrola NFZ. Na tej podstawie postanowiono natychmiast rozwiązać umowę z firmą Krio-Med, powiedziała dyrektor świętokrzyskiego NFZ Zofia Wilczyńska. Jak dodała jeszcze w tym tygodniu fundusz ogłosi konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej opieki medycznej. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu pacjenci z Miedzianej Góry mogą korzystać z innych przychodni. Ich lista dostępna jest m. in. na stronie internetowej świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Tymczasowo, opiekę dzienną zapewniają w Miedzianej Górze pracownicy spółki ASmedic. Na razie nie ma jeszcze podpisanej umowy ze świętokrzyskim oddziałem NFZ, jednak jak mówi dyrektor Wilczyńska, ponieważ na tego typu świadczenia fundusz nie musi ogłaszać konkursu, dlatego gdy tylko spółka spełni wszystkie formalności, NFZ podpisze z nią umowę na leczenie pacjentów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Miedziana Góra przychodnia Krio-Med