Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierze honorowo oddawali krew

Z okazji zbliżającego się Święta Wojska żołnierze honorowo oddawali krew. Można było ich spotkać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej.

14.08.2013 11:32

image Mobilny punkt poboru krwi Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

To nie pierwsza taka akcja kieleckiej jednostki. Mobilizacja poszczególnych grup zawodowych, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy krwi brakuje pozwoli uzupełnić niedobory – mówi Lidia Stalmasińska z kieleckiego Centrum Krwiodawstwa.

Wojskowi chętnie pomagają potrzebującym. W jednostce jest mały klub, zrzeszający honorowych dawców. Jak zaznaczają żołnierze, krew nie jest niczym kosztownym, czego nasz organizm nie jest w stanie nadrobić, a akcja z okazji Święta Wojska Polskiego jest dodatkową sposobnością, aby pomóc osobom, potrzebującym wsparcia.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa apeluje do mieszkańców o oddawanie krwi. Obecnie brakuje wszystkich grup. Krew można oddawać w dni powszednie, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach oraz w oddziałach terenowych: w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Busku-Zdroju.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

krew żołnierz