Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

MZD wybierze firmę, która zaprojektuje przystanki

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przystąpił do wyłonienia firmy, która zaprojektuje nowoczesne, zintegrowane przystanki komunikacji miejskiej. Rzecznik tej instytucji Jarosław Skrzydło informuje, że w przetargu wzięły udział trzy firmy.

Autor: Robert Felczak

07.08.2013 12:36

image Konkurs na przystanki autobusowe. Projekt który zajął trzecie miejsce. (drugiego miejsca nie przyznano) Fot. rep. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 197 tysięcy złotych, złożyła firma Neoinvest. Najdroższą okazała się natomiast propozycja Pracowni Projektowej Paweł Jabłoński z Bielska-Białej, która wyceniła swoją ofertę na 255 tysięcy złotych.

Jarosław Skrzydło dodaje, że zwycięzca przetargu na zaprojektowanie przystanków i wiat zostanie wyłoniony w przyszłym tygodniu. Na przygotowanie projektu będzie miał czas do końca stycznia przyszłego roku. Następnie, na podstawie projektu wybrany zostanie wykonawca prac.

Pieniądze na inwestycję, która ma być gotowa jesienią przyszłego roku pochodzą z oszczędności, jaki uzyskano w projekcie "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym".

Przy wybranych przystankach zamontowanych zostanie 36 elektronicznych tablic informujących o odjazdach autobusów oraz automaty do sprzedaży biletów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD przystanek