Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Grzegorz Świercz krytykuje pomysł senatora Słonia dotyczący ŚCO

Pomysł senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia, dotyczący powołania samodzielnej jednostki budżetowej, która w Świętokrzyskim Centrum Onkologii miałaby się zajmować żywieniem pacjentów i sprzątaniem, jest czysto polityczny. Tak uważa odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia wicemarszałek Grzegorz Świercz.

Autor: Iwona Murawska

25.07.2013 14:33

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Jego zdaniem w przypadku takiej spółki także należałoby ogłosić przetarg na świadczenie usług i nie ma żadnej pewności, że właśnie ta firma wygrałaby konkurs.

Jednocześnie wicemarszałek podkreśla, że przekazanie usług żywienia i sprzątania w Świętokrzyskim Centrum Onkologii firmie zewnętrznej, nie musi się wiązać ze zwolnieniami pracowników. Wszystko zależy od dyrekcji szpitala, na której spoczywa obowiązek wynegocjowania z firmą zewnętrzną, jak najlepszych warunków pracy i płacy.

Przypomnijmy, według przedstawionej przez Zarząd Województwa w ubiegłym tygodniu propozycji, outsourcing usług żywieniowych w ŚCO miałby przynieść szpitalowi 2 miliony złotych oszczędności rocznie.

Pracownicy zatrudnieni dotychczas przy podobnych usługach mieli natomiast otrzymać roczną gwarancję zatrudnienia. Takiej propozycji sprzeciwił się już Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność".

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO