Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

MZD poszukuje wykonawcy dokumentacji przystanków

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach szuka wykonawcy dokumentacji nowoczesnych przystanków komunikacji miejskiej. Rzecznik prasowy tej instytucji Jarosław Skrzydło informuje, że chodzi o 55 wiat i zatok autobusowych, w miejscach o średnim nasileniu ruchu pasażerów.

Autor: Robert Felczak

24.07.2013 15:58

image Konkurs na przystanki autobusowe. Projekt pracowni Zdziechowska Walerysiak Architekci - zajął pierwsze miejsce. Fot. rep. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak informowaliśmy, przystanki mają składać się z modułów o różnych wielkościach. Największe staną tam, gdzie z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej pasażerów. Powstaną również perony, które mają ułatwić wsiadanie i wysiadanie osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Dodatkowo, przy wybranych przystankach zamontowanych zostanie 36 elektronicznych tablic informujących o odjazdach oraz automaty do sprzedaży biletów.

Konkurs na nowe przystanki wygrał zespół złożony z architektów pracowni "Tamizo Design - Aleksandra Zdziechowska" i "Piotr Walerysiak - Architekt" z Łodzi. Pieniądze na projekt i wykonanie przystanków pochodzą z oszczędności, które udało się uzyskać w projekcie "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym".

Do końca stycznia przyszłego roku zmodernizowanych ma zostać około 80 przystanków.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD przystanek autobusowy