Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

NSZZ „Solidarność” będzie negocjować w ŚCO

Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” pomoże w negocjacjach pakietu socjalnego i gwarancji zatrudnienia dla pracowników, którzy w Świętokrzyskim Centrum Onkologii zajmują się żywieniem pacjentów i utrzymywaniem czystości. Zarząd województwa chce powierzyć świadczenie tych usług firmie zewnętrznej. Ten krok ma przynieść lecznicy około 2 mln zł oszczędności rocznie.

Autor: Iwona Murawska

22.07.2013 15:29

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Pracownicy ŚCO obawiają się zwolnień. Dlatego, jak informowaliśmy, Komisja Zakładowa „Solidarności” domaga się podjęcia przez dyrektora lecznicy negocjacji pakietu socjalnego dla pracowników, których miałaby przejąć firma zewnętrzna. Przewodniczący regionu świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” Waldemar Bartosz zapewnia, że związkowcy są gotowi do negocjacji. Jak mówi, w środę ma się skontaktować z dyrektorem ŚCO, jednak nie wiadomo, czy i kiedy Stanisław Góźdź będzie chciał rozpocząć rozmowy.

Nie udało nam się skontaktować z dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, wicemarszałek Grzegorz Świercz mówił Radiu Kielce w ubiegłym tygodniu, że przejęcie usług przez firmę outsourcingową będzie wiązało się z częściową redukcją personelu. Jednocześnie zapewnił, że spółka która przejęłaby usługi w ŚCO da roczną gwarancję zatrudnienia.

W te zapewnienia nie wierzy jednak Waldemar Bartosz. Jak mówi, nikt na razie nie może dać żadnej gwarancji zatrudnienia, ponieważ nie wiadomo jaka firma będzie zajmowała się sprzątaniem i żywieniem pacjentów w ŚCO. Dlatego trudno w jej imieniu mówić, jakie da gwarancje zatrudnienia,

Dług wymagalny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, czyli taki, którego termin spłaty już minął, wynosi kilkanaście milionów złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NSZZ Solidarność ŚCO