Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

ŚCO szuka oszczędności

Świętokrzyskie Centrum Onkologii może wydzierżawić pomieszczenia dla firmy zewnętrznej, która będzie zajmować się żywieniem pacjentów i utrzymaniem czystości - zgodę wyrazili radni sejmiku województwa.

Autor: Iwona Murawska , Ewa Golińska

18.07.2013 08:53

image Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Zdaniem wicemarszałka Grzegorza Świercza, odpowiedzialnego w regionie za służbę zdrowia - dzięki temu szpital będzie mógł zaoszczędzić rocznie 2 miliony złotych. Utrzymanie personelu jest zbyt drogie, stąd pomysł, by przygotowywanie posiłków i sprzątanie przekazać firmie outsourcingowej. Przetarg ogłoszony będzie wkrótce, wcześniej trzeba sporządzić specyfikację, by zapewnić dobrą jakość posiłków i określić warunki zatrudnienia osób, które zostaną przejęte przez oferenta.

ŚCO ma ujemny wynik finansowy, trzeba więc szukać oszczędności. Jedną z możliwości było przekształcenie Centrum w spółkę, ale wówczas z całą pewnością zagrożone byłyby miejsca pracy. Przejęcie personelu przez firmę zewnętrzną jest zatem dobrą alternatywą - stwierdził Grzegorz Świercz.

Wicemarszałek zaznaczył, że zarząd województwa inwestuje potężne kwoty w ŚCO. Jak wyjaśnił - zależy nam na tym, żeby te pieniądze były przeznaczone na usługi medyczne dla pacjentów, a nie na bieżące utrzymanie szpitala.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO