Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pierwszy krok do zmian organizacyjnych w ŚCO zrobiony

Świętokrzyskie Centrum Onkologii będzie mogło wydzierżawić dwa pomieszczenia na potrzeby firmy, która w przyszłości zajmie się żywieniem pacjentów i sprzątaniem tej lecznicy. Taką decyzję, podjęli we wtorek radni sejmiku województwa. To rozwiązanie ma przynieść lecznicy oszczędności, rzędu kilku milionów złotych rocznie. Obrady przed głosowaniem miały gorący przebieg.

Autor: Iwona Murawska

16.07.2013 16:00

image Sejmik Województwa Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Radny Bogdan Latosiński z PiS podkreślał, że oszczędności nie można zaczynać od redukcji personelu. Ostrzegał, że po zmianach, pracownicy dostaną niższe etaty, ale obowiązków będą z pewnością mieli więcej.

Przeciwni powierzeniu usług firmie zewnętrznej byli także pracownicy ŚCO, którzy przyszli dziś na sesję. Edyta Jaroń przyznała, że obawiają się o swoje miejsca pracy, dlatego nie wykluczają nawet strajku w ich obronie.

Odpowiedzialny za służbę zdrowia, wicemarszałek Grzegorz Świercz podkreślał, że zadaniem zarządu województwa, jako organu prowadzącego Świętokrzyskie Centrum Onkologii, jest dbanie o personel szpitala, ale także o finanse lecznicy. Jak mówił, nie od dziś wiadomo, że w ŚCO jest przerost zatrudnienia. Poza tym, żywienie pacjentów w tym szpitalu jest jednym z najdroższych w kraju. Dzienna stawka to około 36 złotych, natomiast firma zewnętrzna, za tę samą usługę dostawałaby około 16 złotych. Oszczędności z tego tylko tytułu sięgałyby około 1,5 - 2 mln zł rocznie.

Wyrażenie przez radnych zgody, pozwoli dyrekcji szpitala ogłosić przetarg na wykonywanie usług żywienia pacjentów i utrzymywania czystości w Świętokrzyskim centrum Onkologii. Zostanie on rozpisany prawdopodobnie w sierpniu, lub wrześniu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sejmik Województwa ŚCO