Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przedsiębiorcy podpowiedzą jak wydać unijne pieniadze

Świętokrzyscy przedsiębiorcy mogą wpłynąć na kształt nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Urząd Marszałkowski przygotował ankietę internetową, w której właściciele firm mają możliwość zaprezentowania pomysłów na wykorzystanie unijnych dotacji.

Autor: Radosław Podsiadły

15.07.2013 12:24

image Urząd Wojewódzki Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

To kolejny etap przygotowania RPO na lata 2014- 2020- informuje rzecznik marszałka Iwona Sinkiewicz- Potaczała. Urzędnicy prowadzili już konsultacje z samorządami lokalnymi oraz instytucjami komunalnymi. Te działania mają pomóc w ustaleniu kierunków rozwoju regionu i wykorzystania pieniędzy z nowego budżetu Wspólnoty.

W ankiecie, skierowanej do środowisk biznesowych, padają pytania o planowane pomysły, miejsce, w którym mają być realizowane oraz proponowany sposób i wysokość finansowania. Respondenci odpowiadają m.in. na pytanie czy są zainteresowani zwrotnymi formami pomocy, a więc pożyczkami i poręczeniami, wspieranymi przez Unię. Wspólnota sugeruje, aby w nowym okresie programowania odchodzić od bezzwrotnych dotacji, własnie na rzecz preferencyjnych kredytów na wykonanie konkretnych projektów.

Ankieta jest dostępna pod adresem: ankiety.rpo-swietokrzyskie.pl

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego