Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pracownicy ŚCO nie chcą zewnętrznej firmy obsługującej szpital

Pomysł zarządu województwa świętokrzyskiego, by żywieniem pacjentów i utrzymaniem czystości w Świętokrzyskim Centrum Onkologii zajęła się firma zewnętrzna wywołał sprzeciw pracowników szpitala. Jak zapowiedział odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie wicemarszałek Grzegorz Świercz - jeśli obecny personel przejmie firma zewnętrzna, to oszczędności z tego tytułu wyniosą około dwóch milionów złotych rocznie na samym tylko cateringu.

13.07.2013 12:04

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Innego zdania są pracownice ŚCO. Jak stwierdziły w rozmowie z Radiem Kielce - przede wszystkim jest nam przykro, że tak nas się traktuje. Pracujemy po kilkanaście godzin na dobę. Część z nas jest zatrudniona od początku istnienia Centrum. Poza tym pacjenci, którzy trafiają do nas z całej Polski chwalą naszą placówkę za czystość, jakiej nie ma w szpitalach Warszawy, Krakowa czy Gdańska - mówiły rozżalone pracownice zajmujące się sprzątaniem obiektu.

Decyzja zarządu województwa będzie dotyczyła sporej grupy, bo nawet ponad stu osób. Jak przyznała w rozmowie z Radiem Kielce jedna z pracownic, rozważany jest protest, który prawdopodobnie przybierze formę strajku. - Nie chcemy absolutnie zgodzić się z tym pomysłem. Na początku był żal, a teraz będzie protest i walka. Prosiliśmy marszałka i wicemarszałka o pomoc i zrozumienie, ale w końcu nerwy nam puszczą- powiedziała jedna z pań.

Pomysł zatrudnienia firmy zewnętrznej przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaakceptowała już rada społeczna placówki. Zarząd województwa zajmie się nim na najbliższej sesji sejmiku, która odbędzie się we wtorek, 16 lipca, o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Protest ŚCO