Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Festiwal bluesowo - rockowy w Ostrowcu

W Ostrowcu rozpoczyna się w sobotę siódmy festiwal bluesowo - rockowy „Wielki Ogień”. Poza częścią konkursową, w której weźmie udział 15 zespołów z kraju i zagranicy, wystąpią gwiazdy muzyki bluesowej: amerykański gitarzysta Eric Gales ze swoją grupą oraz skrzypek Michał Jelonek, znany m.in. ze współpracy z kieleckim zespołem ANKH.    

13.07.2013 10:52

image Na scenie nad Silnicą prezentowały się zespoły rockowe Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Ostrowiecki festiwal ma nie tylko przypominać, ale przede wszystkim propagować bluesa i rocka, czyli taką muzykę,,jaką wykonywała patronka imprezy, ostrowczanka Mira Kubasińska. Była wokalistką zespołów: Brekout i Blackout, a także współtwórczynią ich sukcesów. Agnieszka Niedbała z ostrowieckiego Miejskiego Centrum Kultury informuje, że dzięki rozszerzeniu formuły festiwalu na inne gatunki muzyczne, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród zagranicznych muzyków.

Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Miłośnicy rocka i bluesa będą mogli posłuchać profesjonalistów i artystów o międzynarodowej sławie. Andrzej Chochół, muzyk i jednocześnie organizator festiwalu, wyjaśnia, że występy gwiazd - Erica Galesa, czy Michała Jelonka, mogą świadczyć o randze tego wydarzenia.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu „Wielki Ogień”, które odbywają się w amfiteatrze w Parku Miejskim, jest bezpłatny. Przesłuchania zaczynają się dziś o godzinie 13.00. Wieczorem o 20.00 na scenie zagra grupa The Toobes, a po niej o 21.00, po raz pierwszy w Polsce wystąpi czarnoskóry gitarzysta Eric Gales z zespołem. Na niedzielę, zaplanowano koncert laureatów, który ma się rozpocząć o godzinie 18.00. Po nim odbędzie się występ Michała Jelonka.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec Festiwal