Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Składowisko obok osiedla w Ostrowcu - legalne

Hałda śmieci na terenach dawnej starej huty w Ostrowcu, jest legalna a właściciel nadal ma prawo do gromadzenia tam odpadów. To efekt uchylenia przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzji starostwa ostrowieckiego, które cofnęło pozwolenie na tego rodzaju działalność. A to znaczy, że procedury zabraniające gromadzenia śmieci nieopodal osiedli mieszkaniowych i wśród zakładów pracy, muszą zacząć się od nowa.

09.07.2013 19:55

image Hałda Śmieci w Ostrowcu Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Kilkumetrowa góra śmieci komunalnych, od początku roku straszy swoim widokiem wszystkich przejeżdżających ostrowiecką Aleją Solidarności. Wcześniej odpady składowane były w jednej z pohutniczych hal, ale po serii pożarów wywołanych samozapłonem, zostały przeniesione na niczym niezabezpieczony plac. Po interwencjach mieszkańców i samorządowców, starostwo w Ostrowcu zaleciło właścicielowi, jakim jest kielecka firma Tempo Environment, usunięcie śmieci do połowy czerwca. Ponieważ termin nie został dotrzymany, podjęto decyzję o cofnięciu zezwoleń na składowanie i przetwarzanie odpadów. Przemysław Tic z ostrowieckiego starostwa wyjaśnia, że powodem było przede wszystkim niewłaściwe prowadzenie przez kielecką spółkę gospodarki odpadami.

Właściciel hałdy odwołał się jednak od tych decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Anna Radziejowska z kieleckiego SKO, informuje, że Kolegium uchyliło decyzję starostwa, bo wniosek nie był odpowiednio umotywowany.

Takie postanowienie oznacza, że dalsze składowanie śmieci w tym miejscu jest legalne. Na rozpatrzenie czeka jeszcze jedno odwołanie właściciela hałdy śmieci, dotyczące cofnięcia zgody na przerabianie odpadów w tym miejscu. Tym zażaleniem Kolegium ma zająć się w ciągu najbliższego miesiąca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec Odpady