Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Janusz Piechociński obiecuje

Wicepremier Janusz Piechociński zadeklarował poparcie dokończenia obwodnicy Ostrowca przez budowę ostatniego odcinka ulicy Zagłoby. Niespełna 3-kilomeyrowy fragment miałby przebiegać przez niezamieszkałe tereny, należące do gminy Bodzechów i łączyć się z drogą krajową nr 9 tuż za granicami Ostrowca.

06.07.2013 16:16

image Wicepremier Janusz Piechociński odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski Fot. / archiwum Radia Kielce

Ten pomysł popierają ostrowieccy samorządowcy oraz partyjny kolega wicepremiera poseł Jarosław Górczyński. Potencjalny inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chce takiego rozwiązania, bo w planach ma budowę obwodnicy od północnej strony Ostrowca, by łączyła trasy krajowe nr 9 i 42. Jednak samorządowcy wraz z parlamentarzystą ciągle szukają zwolenników dla swojej propozycji, która według nich będzie zrealizowana o wiele szybciej, niż odkładana w czasie inwestycja Generalnej Dyrekcji. Teraz dla swojej koncepcji zyskali poparcie wicepremiera.

Janusz Piechociński wyraził nadzieję, że potwierdzenie dla realizacji tych pomysłów przekaże podczas kolejnej wizyty, która ma odbyć się we wrześniu.  Do tego czasu mają też zapaść decyzje w sprawie wydzielenia specjalnej puli pieniędzy z funduszy unijnych, które będą mogły być wykorzystane na wspieranie budowy lokalnych dróg.

Wicepremier spotkał się także z prezesem ostrowieckiej huty Josepem Vilasecą i prezydentem miasta Jarosławem Wilczyńskim.icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec Janusz Piechociński