Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Opatowski przegląd artystyczny pod hasłem ''Nie jesteś inny''

"Nie jesteś inny" - to hasło pierwszego opatowskiego przeglądu artystycznego, przygotowanego przez uczniów Liceum im. Bartosza Głowackiego i podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach. W ten sposób młodzi ludzie uczą tolerancji i łamią bariery pomiędzy osobami niepełnosprawnymi oraz zachęcają do otwierania się na takie środowiska.

14.06.2013 20:12

Przegląd był podsumowaniem ostatniego roku współpracy pomiędzy dwiema szkołami, choć kontakty trwają już od wielu lat. W ostatnim czasie licealiści zaangażowali się w pomoc przy organizacji Olimpiad Specjalnych, w których bardzo aktywnie uczestniczą właśnie mieszkańcy ośrodka w Niemienicach. Według Renaty Foremniak, nauczycielki z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach, dzięki takim kontaktom niepełnosprawni wychowankowie mają możliwość także poznawania życia swoich zdrowych rówieśników.

Opatowscy licealiści, którzy w Niemienicach pracują, jako wolontariusze, twierdzą, że tak proste czynności jak pomoc przy przygotowywaniu posiłków, poruszaniu się czy spędzaniu wolnego czasu, jest najlepszą lekcją tolerancji i empatii. Mateusz Stańczak, uczeń drugiej klasy liceum przyznaje, że dzięki tym kontaktom nauczył się odpowiedzialności.

W trakcie festiwalu, bo tak nazwano przegląd dorobku artystycznego, opatowscy licealiści pokazali sztukę przygotowaną wspólnie z wychowankami ośrodka z Niemienic, traktującą o podziałach w naszym życiu. Nad jej przygotowaniem pracowano przez ostatni rok szkolny, a jej zwieńczeniem był wspólnie odśpiewany song z refrenem "Nie jesteś inny".

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni