Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Legalny alkohol w ostrowieckich obiektach sportowych

W wakacje będzie można legalnie pić alkohol na terenie obiektów sportowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Alkohol niskoprocentowy, czyli do 3,5 procent będzie można także spożywać podczas imprez sportowych, a mocniejsze trunki tylko w przeznaczonych do tego miejscach, czyli w kawiarenkach.  Ostrowieccy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, znoszącą dotychczasowy zakaz spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych w czasie imprez masowych w hali sportowej, na boisku czy pływalni.

30.05.2012 18:20

Teraz kibice, którzy pojawią się na meczu piłkarskim czy na zawodach pływackich, będą mogli legalnie wypić piwo, a mocniejszy alkohol również w kawiarenkach.  Tomasz Góra, naczelnik wydziału spraw obywatelskich w ostrowieckim magistracie wyjaśnia, że w ten sposób radni dostosowali przepisy prawa lokalnego do ustawy, która od stycznia zezwala na spożywanie alkoholu w takich miejscach.

Mariusz Rokita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu podkreśla, że alkohol w sportowych obiektach jest już podawany i nie wpływa to na stan bezpieczeństwa.

Pomysł sprzedaży alkoholu na terenie obiektów sportowych ma też przeciwników. Niektóre osoby uważają, że w takich miejscach przebywają dzieci i młodzież, dlatego nie powinno się dawać im złego przykładu.

Podczas dzisiejszej sesji ostrowieccy radni przy dwóch głosach sprzeciwu przyjęli uchwałę, nadającą jednej z uliczek imię Leszka Bugaja, posła z PSL i działacza samorządowego. Radni zwiększyli też z 20 na 25 liczbę godzin pracy szkolnych pedagogów oraz określili, które przystanki w centrum miasta będą niedostępne dla prywatnych przewoźników.

Teresa Czajkowska