Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz oszczędza na stowarzyszeniach i klubach

Władze Sandomierza osiągnęły porozumienie ze stowarzyszeniami działającymi w mieście, w sprawie dotacji od samorządu. Większość organizacji zgodziła się całkowicie zrezygnować z dofinansowania. Część ustaliła, że dostanie je w mniejszym wymiarze. Miasto szuka oszczędności, z powodu epidemii koronawirusa.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

26.05.2020 17:21

image 26.05.2020. Sandomierz. Zamek Królewski. Podpisanie aneksów do umów z organizacjami pozarządowymi. Na zdjęciu (od lewej): Sławomir Gągorowski - wiceprezes Wisły Sandomierz, Sebastian Wieczorek, prezes Wisły Sandomierz, Karol Bury, prezes LKS „Sandomierz”, Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Burmistrz Marcin Marzec zapewnia, że miasto wzięło pod uwagę zobowiązania podjęte wcześniej przez organizacje, a te z kolei zrezygnowały z części pieniędzy na te zadania, których z powodu epidemii nie można było realizować. W sumie budżet miasta zaoszczędzi w ten sposób prawie 350 tys. zł.

Niższą dotację dostaje m.in. Ludowy Klub Sportowy Sandomierz, prowadzący sekcję sportową i Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W tym roku dotacji miała wynieść 80 tys. zł, ale zarząd klubu zgodził się zrezygnować z 10 tys. zł. Prezes Karol Bury twierdzi, że sytuacja finansowa klubu jest ciężka, bo z powodu epidemii trzeba było zamknąć siłownię oraz zbrojownię rycerską, które przynosiły stowarzyszeniu pieniądze.

Z części dotacji zrezygnował także klub Wisła Sandomierz, prowadzący III-ligową drużynę piłkarską.

Wiceprezes Sławomir Gągorowski nie chce ujawniać tej sumy, stwierdził jedynie, że odliczono m.in. koszty ochrony na meczach, których nie rozegrano, koszty transportu na mecze wyjazdowe oraz zabezpieczenie medyczne imprez sportowych.

- W sytuacji zadłużenia naszego klubu, ciężko jest zrezygnować z pieniędzy, ale nie chcieliśmy stawać okoniem, dlatego zgodziliśmy się na pewne ustępstwa – dodał prezes.

Organizacje pozarządowe, które zrezygnowały z miejskich dotacji mają zapewnienie od burmistrza, że jeżeli ich działalność będzie wznowiona, to miasto będzie je wspierać finansowo w miarę posiadanych funduszy. Na tej liście jest m.in. Stowarzyszenie Diabetyków, Sandomierskie Amazonki oraz Polski Czerwony Krzyż.

Stowarzyszenia korzystające z lokali komunalnych zostały zwolnione z czynszu przez 3 miesiące.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

PCK Amazonki Wisła Sandomierz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej RK Sandomierz Marcin Marzec LKS Sandomierz Karol Bury koronawirus Sławomir Gągorowski Stowarzyszenie Diabetyków
other news

Podobne wiadomości

Sandomierz udowadnia, że łąki kwietne dają oszczędności

Sandomierz udowadnia, że łąki kwietne dają oszczędności

Burmistrz Sandomierza zwalnia z powodu oszczędności

Burmistrz Sandomierza zwalnia z powodu oszczędności

Jaki los czeka Wisłę Sandomierz?

Jaki los czeka Wisłę Sandomierz?

Sandomierz szuka oszczędności

Sandomierz szuka oszczędności