Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyski Park Narodowy niebawem powiększy swoje granice

Granice Świętokrzyskiego Parku Narodowego wkrótce ulegną powiększeniu. Zapowiedział to minister środowiska Michał Woś, który wraz z prezydentem Andrzejem Dudą przebywał w niedzielę w województwie świętokrzyskim.

Autor: Michał Kita

24.05.2020 19:41

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak stwierdził minister Michał Woś, Świętokrzyski Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które zwieńczone jest klasztorem o bogatej historii, który jednak od wielu lat nie ma uregulowanej sytuacji prawnej.

- W Ministerstwie Środowiska podjęliśmy bardzo intensywne prace nad powiększeniem Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Dziś także pan prezydent miał okazję o tym rozmawiać ze świętokrzyskimi parlamentarzystami, a także z dyrektorem parku. Rozpoczynamy prace legislacyjne w tym zakresie. Mam nadzieję, że w najbliższy czas pozwoli abyśmy mogli znów przyjechać w to miejsce, z gotowym efektem, czyli podpisanym rozporządzeniem o powiększeniu Świętokrzyskiego Parku Narodowego - dodaje.

Granice parku mogą zostać powiększone o kilkadziesiąt hektarów, między innymi dzięki włączeniu w jego tereny pobliskich parków krajobrazowych i rezerwatów.

Minister środowiska Michał Woś, zaznacza, że obchodzony dziś Europejski Dzień Parków Narodowych to dobra okazja do tego, aby wspólnie zadbać i pielęgnować najcenniejsze przyrodniczo tereny w kraju.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyski Park Narodowy RK Kielce Ministerstwo Środowiska Michał Woś
other news

Podobne wiadomości

Świętokrzyski Park Narodowy otwarty dla turystów

Świętokrzyski Park Narodowy otwarty dla turystów

Świętokrzyski Park Narodowy zamknięty dla turystów

Świętokrzyski Park Narodowy zamknięty dla turystów