Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piotr Wawrzyk wspomógł organizacje z terenu Sandomierza

Kilka tysięcy sztuk maseczek, gogli, kamizelek oraz zapas płynu dezynfekującego przekazał dzisiaj w Sandomierzu wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Dary trafiły do organizacji działających w sandomierskim szpitalu.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

23.05.2020 12:57

image 23.05.2020. Sandomierz. Wiceminister Piotr Wawrzyk przekazał dary dla organizacji działających w sandomierskim szpitalu Fot. Picasa / Radio Kielce

Pomoc została przygotowana wspólnie z wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego Markiem Bogusławskim oraz świętokrzyskim oddziałem International Police Association, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów.

Wsparcie otrzymały: Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Grupa Ratownictwa PCK, Sekcja Sportów Siłowych LZS, Sekcja MMA, Ochotnicza Straż Pożarna z Zajeziorza, a także NSZZ „Solidarność”, OPZZ oraz Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położonych. Wszystkie te organizacje działają w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu. Wiceminister Piotr Wawrzyk wyjaśnił, że pomoc trafia do Sandomierza, ponieważ to miasto turystyczne.

- To jest miejsce, w którym mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą osób przyjezdnych. Miejmy nadzieję, że przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i wszystkich obostrzeń uda się przywrócić tę liczbę turystów w Sandomierzu, która była przed koronawirusem - powiedział wiceminister.

Przedstawiciel rządu dodał, że członkowie organizacji mają kontakt z różnymi środowiskami i ważne jest, by posiadali środki ochrony i w razie potrzeby mogli je przekazać innym osobom.

Marek Bogusławski wicemarszałek województwa świętokrzyskiego przypomniał, że bardzo ważne jest przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych dla własnego bezpieczeństwa oraz dla bezpieczeństwa innych ludzi. Trzeba przede wszystkim nosić maseczki, utrzymywać odległości i często dezynfekować ręce.

- Nie możemy dopuszczać do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Występujemy z tą akcją, żeby przypomnieć obywatelom i zachęcić ich, by przy pomocy tych środków ochrony osobistej zachowywali się odpowiedzialnie w trudnych czasach epidemii - stwierdził wicemarszałek.

Maciej Skorupa z międzynarodowego związku zawodowego policjantów powiedział, że inspiracją do akcji był wpis na portalu społecznościowym Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu, która zaapelowała o wsparcie w postaci środków ochrony osobistej. Na co dzień około 20 osób z tej formacji pomaga seniorom w robieniu zakupów.

- Podobne akcje charytatywne robiliśmy kilkanaście lat temu pod hasłem „Bezpieczny powiat sandomierski”. Teraz jest ten czas, aby udowodnić wszystkim ludziom, że człowiek człowiekowi nie jest wilkiem, nasze związki stoją ponad wszelkimi podziałami, staramy się czynić dobro - stwierdził Maciej Skorupa.

Leopold Wójcik z PCK w Sandomierzu podziękował za przekazaną pomoc i dodał, że potrzeb jest wiele.

- Najbardziej brakuje teraz kombinezonów, ciągle zużywają się też rękawiczki oraz maseczki, które muszą mieć na sobie wolontariusze, udzielając pomocy innym ludziom - wymieniał.

Podobna pomoc ze strony wiceministra Piotra Wawrzyka i partnerów akcji trafi dzisiaj także do powiatu opatowskiego, a w przyszłym tygodniu do jędrzejowskiego i staszowskiego.

Galeria zdjęć Sandomierz. Dary dla organizacji działających w sandomierskim szpitalu (23.05.2020) [Zdjęcia: 16]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Piotr Wawrzyk Marek Bogusławski koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Piotr Wawrzyk szuka pomocy dla SOR-u na Czarnowie

Piotr Wawrzyk szuka pomocy dla SOR-u na Czarnowie