Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO DLA CIEBIE. Wiadukty Trasy Łazienkowskiej będą rozebrane i budowane od nowa

Wiadukty Trasy Łazienkowskiej będą gruntownie przebudowane. W najbliższe wakacje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych planuje ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji. Do czasu przebudowy, drogowcy wprowadzą częściowe ograniczenia w ruchu.

22.05.2020 19:55
Źródło: Radio dla Ciebie

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / ZDM
Komentarze

Wiadukty na Agrykoli są częścią wybudowanej w latach 70. XX wieku Trasy Łazienkowskiej. Obecnie korzysta z niej ponad 100 tysięcy pojazdów dziennie. Jak tłumaczy w komunikacie ratusz, „po blisko 50 latach eksploatacji obiekty, podobnie jak wszystkie tego typu konstrukcje Trasy Łazienkowskiej, wymagają gruntownej modernizacji i dostosowania do obecnie obowiązujących standardów”.

Budowa od zera

Wiadukty mają zostać rozebrane i wybudowane od nowa. Nośność obiektów jest utrzymywana dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór. Dla bezpieczeństwa drogowcy, jak przekonują, muszą wprowadzić dodatkowe środki ostrożności. Pojawi się ograniczenie prędkości do 40 km/h na obu wiaduktach, na odcinku ok. 400 metrów. Wydłuży to czas przejazdu wiaduktem o około pół minuty. Ograniczony będzie również dopuszczalny tonaż pojazdów, poruszających się lewymi, wewnętrznymi pasami obiektu do 5 ton.

Przetarg w wakacje

Te utrudnienia potrwają do czasu przebudowy obiektu. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji. Przetarg na przebudowę drogowcy chcą ogłosić w wakacje tego roku.

Obiekty zostaną poszerzone tak, aby zmieścić również ruch pieszych i rowerów. Powstaną również pochylnie, umożliwiające dostęp do przystanków „Rozbrat”.

icon-comment

Skomentuj ten wpis