Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tęcza Kielce chce stworzyć klubowe muzeum. Prośba o sportowe pamiątki

Wiosną 1945 roku, a więc 75 lat temu, przy Zakładach Wytwórczych Spółdzielni „Społem” w Kielcach z inicjatywy ówczesnego dyrektora Mariana Słonia i pracowników powstał klub sportowy Społem, który jeszcze w lipcu tego samego roku zmienił nazwę na Tęcza.

Autor: Jakub Rożek

22.05.2020 14:33

image Kielce. Klub Sportowy Tęcza-Społem Fot. / Materiały archiwalne Tęczy-Społem
Komentarze

Działacze planują powołanie muzeum klubu, a później rozszerzenie na cały kielecki sport. Dlatego wystosowali prośbę do zawodników, trenerów, działaczy i sympatyków o pomoc w organizacji takiej placówki. Siedzibą muzeum miałby być nieczynny budynek filtrowni przy dawnym basenie na ul. Zagnańskiej po odpowiedniej modernizacji i adaptacji. Działacze Tęczy bardzo chcieliby zainaugurować działalność muzeum za pięć lat, a więc w roku 80-lecia klubu.

- Każdy może wziąć udział w tworzeniu sali-muzeum klubu. Prosimy o przekazanie dokumentów, fotografii, wycinków prasowych, sprzętu sportowego, trofeów, proporczyków, strojów, nagrań filmowych i innych pamiątek związanych z przeszłością Tęczy i świadczących o dokonaniach jej sportowców - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce koordynator sali pamięci klubu Tęcza Łukasz Strzelczyk

Osoby posiadające takie pamiątki proszone są o kontakt pod nr telefonu 880 014 050 lub e-mail lukaszstrzelczyk@poczta.onet.pl lub bezpośrednio w siedzibie klubu przy ul. Zagnańskiej 110.

W ciągu najbliższych miesięcy eksponaty zostaną zaprezentowane w ramach muzeum cyfrowego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna Tęcza Społem Kielce RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Tęcza-Społem Kielce ma 75 lat. To jeden z najstarszych klubów sportowych w regionie

Tęcza-Społem Kielce ma 75 lat. To jeden z najstarszych klubów sportowych w regionie