Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO ŁÓDŹ. Protest mieszkańców kamienicy przy ul. Wschodniej 56. Właściciel prowadzi nielegalne prace budowlane

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Wschodniej 56 zaprotestowali przeciwko prowadzeniu prac budowlanych przez właściciela posesji. Tymczasem Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego 6 kwietnia wydał zakaz prowadzenia prac budowlanych w budynku.

22.05.2020 15:55
Źródło: Radio Łódź

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Radio Łódź
Komentarze

Mieszkańcy nie kryją swojej frustracji zaistniałą sytuacją. - Dzieci mają nauki online, od świtu do nocy doprowadza do tego, że nie mają one warunków. Nie pozwalamy my rodzice, lokatorzy. Koniec! Nie ma tutaj żadnych remontów, jest zakaz budowy i nie będzie budowy - mówi mieszkanka posesji przy ul. Wschodniej 56.

Piotr Lauer, właściciel posesji odpowiada na zarzuty. Twierdzi, że nie jest czyścicielem kamienic i nie prowadzi prac budowlanych, a robotnicy wykonują jedynie prace zabezpieczające.

- W momencie, w którym zastałem tę kamienicę, była ona w zgliszczach, w strasznym stanie. Wchodzili narkomani i alkoholicy, a mieszkała sama patologia. Chcę zrobić coś dobrego dla miasta i poddać ją rewitalizacji. Staram się każdemu lokatorowi pomóc i zapewnić odpowiednie warunki życia. Jednej osobie załatwiłam lokal zastępczy, zaś wielu umarzałem długi, więc się całkowicie z Panią nie zgadzam - mówi Piotr Lauer.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Wschodniej 56 dokumentują jednak działalność właściciela posesji. Z przedstawionych zdjęć i filmów wynika, że prace budowlane prowadzone są w pełnym zakresie, pomimo niezgodnej z prawem obecności lokatorów w sąsiednich pomieszczeniach i że nie są zachowywane normy bezpieczeństwa.

Po dzisiejszym proteście ponownie została powiadomiona policja i prokuratura. Od początku konfliktu w działaniach przeciwko niezgodnym z prawem postępowaniom kamienicznika mieszkańców wspiera działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.

 
 

icon-comment

Skomentuj ten wpis