Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zbigniew Boniek chce powrotu kibiców na stadiony

Zbigniew Boniek, prezes Polski Związek Piłki Nożnej, wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego z propozycją, która ma umożliwić kibicom oglądanie meczów na trybunach mimo pandemii koronawirusa – informuje portal interia.pl.

Autor: Rafał Szymczyk

22.05.2020 07:31

image Na zdjęciu: Zbigniew Boniek - prezes PZPN Fot. / Targi Kielce
Komentarze

Zawieszone ponad dwa miesiące temu rozgrywki PKO Ekstraklasa, wznowione zostaną w ostatni weekend maja. Tydzień później na zielone murawy powrócą drużyny Fortuna I ligi i II ligi. Mecze mają się odbywać przy pustych trybunach.

Według informacji portalu interia.pl PZPN przesłał w czwartek szefowi rządu dokument, który nakreśla zasady umożliwiające stopniowy powrót kibiców na stadiony.

"Polska stałaby się prekursorem w tej dziedzinie, który jako pierwszy w Europie, a być może i na świecie, zmierzyłby się z takim wyzwaniem. To z kolei postawiłoby nasz kraj oraz polską piłkę nożną w bardzo pozytywnym świetle, jeśli chodzi o walkę z pandemią oraz powrót społeczeństwa do funkcjonowania w normalnych warunkach" – napisał prezes Zbigniew Boniek w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Pierwszy etap zakładałby wpuszczenie na stadion liczby osób nie większej niż 20 proc. całkowitej pojemności stadionu i jednocześnie nie większej niż 999 osób, aby nie nadać wydarzeniu statusu imprezy masowej.

Kibiców obowiązywałyby oczywiście rygorystyczne przepisy sanitarne. Musieliby m.in. mieć na twarzy maski lub przyłbice i nosić rękawiczki. Na stadion nie wpuszczano by fanów drużyny gości.

W 27.kolejce PKO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się w niedzielę 31 maja na wyjeździe z Wisłą Płock. W piątek, 5 czerwca podopieczni Macieja Bartoszka zagrają na „Suzuki Arenie” z Piastem Gliwice. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna Korona Kielce Zbigniew Boniek RK Kielce PKO Ekstraklasa
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Ekstraklasa zaplanowała rozgrywki do końca sezonu

Ekstraklasa zaplanowała rozgrywki do końca sezonu

Powrót na boiska Ekstraklasy zgodnie z planem

Powrót na boiska Ekstraklasy zgodnie z planem

Rząd dał zielone światło do restartu PKO Ekstraklasy

Rząd dał zielone światło do restartu PKO Ekstraklasy

Jest plan dokończenia rozgrywek PKO Ekstraklasy

Jest plan dokończenia rozgrywek PKO Ekstraklasy