Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Juwenalia w sieci. Czy to możliwe?

Juwenalia przed komputerem to pomysł Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na zorganizowanie Studenckiej Wiosny Kulturalnej w dobie koronawirusa.

Autor: Daniel Lenart

21.05.2020 15:04

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Piotr Burda, rzecznik kieleckiej uczelni, zapewnia, że żacy nie będą całymi godzinami siedzieć przed monitorem, organizatorzy mają pomysł jak skłonić ich do wyjścia z domu i aktywności fizycznej.

Elektroniczne Juwenalia UJK będą trwały dwa dni, a rozpoczną się 28 maja. Będzie to dzień sportowy.

- Podczas Dnia Sportu planujemy spotkanie w sieci ze Sławomirem Szmalem, znanym sportowcem. Poza tym odbędzie się bieg na przynajmniej 5 kilometrów. Studenci, którzy zaliczą ten dystans w najkrótszym czasie i przyślą nam potwierdzający to zapis w odpowiedniej aplikacji, zdobędą nagrody – mówi Piotr Burda.

Wśród nagród będą między innymi tablety. Taki sprzęt otrzyma również student, który w Dniu Sportu przebiegnie najdłuższy dystans. Poza tym uczelnia zaprezentuje też w sieci trening siłowy.

Z kolei 29 maja będzie Dniem Artystycznym. Mateusz Pawlusiński, koordynator Centrum Nauki i Kultury UJK mówi, że uczelnia umożliwi studentom wirtualny kontakt z artystami znanymi i lubianymi przez młodych ludzi.

- Atrakcje kulturalne to przede wszystkim koncert online transmitowany na naszej stronie internetowej w całości dla naszych pracowników i studentów. Częściowo będzie też dostępny na naszych profilach społecznościowych. Wystąpią Magda Paradziej oraz Andrzej Piaseczny.

- Koncert zostanie zrealizowany w naszym studiu telewizyjnym - informuj Mateusz Pawlusiński.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Pełny program e-juwenaliów UJK umieści na swojej stronie internetowej.

Kielecka uczelnia chce studentom zrekompensować brak korowodu, podczas którego przez Kielce szła duża grupa fantazyjnie ubranych studentów. UJK przygotował konkurs na najlepsze przebranie. Najlepsze propozycje przysłane przez żaków, uczelnia udostępni na swojej stronie internetowej.

Kinga Sabat, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego zapewnia, że Elektroniczne Juwenalia to propozycja, która bardzo podoba się żakom.

- Są uczelnie, które przeniosły Juwenalia na jesień, ale nie wiadomo czy dojdą one do skutku, bo nie wiemy jaka wówczas będzie sytuacja epidemiczna. Juwenalia w sieci to dobry pomysł, żeby zrekompensować brak tradycyjnej Kulturalnej Wiosny – twierdzi Kinga Sabat.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK Sławomir Szmal juwenalia Andrzej Piaseczny RK Kielce Piotr Burda
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

UJK będzie współpracować z japońskim uniwersytetem

UJK będzie współpracować z japońskim uniwersytetem

Studenci UJK wracają na uczelnię

Studenci UJK wracają na uczelnię

Kiedy wybory rektora UJK? Jest troje kandydatów

Kiedy wybory rektora UJK? Jest troje kandydatów

UJK z nowym rektorem? Tylko jeden kandydat z rekomendacją senatu uczelni

UJK z nowym rektorem? Tylko jeden kandydat z rekomendacją senatu uczelni