Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierskie wyzwanie - oddawajmy krew

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady OT włączają się w akcję pomocy dla wnuczki jednej z pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 8-letnia Lenka potrzebuje wsparcia finansowego na zabieg, który pomoże wyleczyć ją z białaczki, ale także krwi rzadkiej grupy B Rh dodatniej.

Autor: Iwona Murawska , Dionizy Krawczyński

21.05.2020 14:49

image Fot. Daniel Wos / ŚWOT

- Wojskowi nie biorą udziału w zbiórce funduszy, ale oddają najcenniejszy dar jakim jest krew – mówi starszy Szeregowy Daniel Woś, rzecznik prasowy Świętokrzyskiej Brygady.

- Od dziś nasi żołnierze odwiedzają stacje krwiodawstwa, ale mamy nadzieje, że podobnie postąpią inne służby mundurowe. To takie nasze wyzwanie. Chcemy wszystkim pokazać, że w czasie pandemii, w szczególny sposób musimy patrzeć na służby medyczne, bo ci ludzie pracują dla naszego dobra z ogromnym poświęceniem – dodaje.

Żołnierze WOT od dziś oddają krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i mają nadziej, że podobnie postąpią żołnierze i funkcjonariusze innych formacji mundurowych.

8-letnia Lenka, dwa lata temu zachorowała na ostrą białaczkę. By uratować dziewczynce życie lekarze zdecydowali się na przeszczep szpiku, jednak na terapię poprzedzającą zabieg potrzeba 270 tys. zł. Dziewczynce pilnie potrzebna jest też krew, którą można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa z adnotacją „Dla Lenki Kaczmarczyk, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu”. Potrzebna jest grupa B Rh dodatnia lub każda inna.

Wpłaty można dokonywać na kontu:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „2649 pomoc dla Lenki Kaczmarczyk”

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo RK Kielce Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Daniel Woś
other news

Podobne wiadomości

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki

Żołnierze WOT pomagali w Chęcinach

Żołnierze WOT pomagali w Chęcinach

WOT rozdaje żywność w gminie Brody

WOT rozdaje żywność w gminie Brody

Maseczki w kolorze khaki dla żołnierzy WOT

Maseczki w kolorze khaki dla żołnierzy WOT