Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ekstraklasa piłkarzy wodnych zawieszona do 24 lipca

Polski Związek Pływacki z powodu zagrożenia epidemicznego odwołał do 24 lipca tego roku wszystkie zawody ujęte w kalendarzu. Oznacza to, że nie wznowione zostaną na razie rozgrywki ekstraklasy piłkarzy wodnych.

Autor: Jakub Rożek

21.05.2020 12:48

image Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec Fot. / facebook.com/kszo.ostrowiec
Komentarze

- Uważam, że ten sezon nie zostanie już dokończony. W dalszym ciągu nie możemy trenować w wodzie, co jest podstawą dobrego przygotowania zawodników. Przed ewentualnym wznowieniem rozgrywek należałoby przeprowadzić dwutygodniową kwarantannę i zrobić testy na obecność koronawirusa. To wszystko pochłonęłoby mnóstwo czasu. Dlatego moim zdaniem rozgrywki zostaną w lipcu zakończone i utrzymane zostaną wyniki po dotychczasowych meczach – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener waterpolistów KSZO Ostrowiec i kadry narodowej seniorów Robert Serwin.

Jedyną niewiadomą jest jaką decyzję podejmie Komitet Techniczny Piłki Wodnej w sprawie medali. Czy ogłoszony zostanie mistrz Polski, czy też sezon uznany zostanie za nieodbyty? W tej chwili w tabeli prowadzi WTS Polonia Bytom, mając 10 punktów przewagi nad ŁSTW Łódź i 15 punktów nad Alfą Gorzów Wielkopolski.

Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec zajmują piąte miejsce, a to oznacza, że utrzymaliby się w ekstraklasie bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KSZO Ostrowiec piłka wodna RK Ostrowiec Św.
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Nie żyje były kapitan i trener waterpolistów KSZO Ostrowiec

Nie żyje były kapitan i trener waterpolistów KSZO Ostrowiec