Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Giemza: w kalendarzu następują dynamiczne zmiany

Styczniowy Rajd Dakar był ostatnią tegoroczną imprezą, w której wystartował wielokrotny mistrz Polski enduro i czołowy motocyklista świata cross–country, kielczanin Maciej Giemza. Pandemia COVID–19 spowodowała, że wszystkie pozostałe zostały jak na razie odwołane. – W kalendarzu na ten sezon następują dynamiczne zmiany – poinformował zawodnik ORLEN Team.

Autor: Rafał Szymczyk

20.05.2020 08:05

image Na zdjęciu: Maciej Giemza, ORLEN Team Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

– Kolejne rundy Pucharu Świata Cross – Country czy Rallies Bajas są z tygodnia na tydzień przesuwane bądź, jak zawody w węgierskim Várpalota, odwoływane. Trudno określić, kiedy wrócimy do ścigania. Patrząc mocno realistycznie myślę, że będzie to październik. Byłoby dobrze pojechać Rally Kazakhstan i Silkway, które są w lipcu i we wrześniu. Musimy być jednak gotowi na czarne scenariusze. Cały czas jesteśmy w mocnym treningu, bo organizatorzy mogą nas zaskoczyć decyzjami i z dnia na dzień będziemy musieli pojechać długi rajd – powiedział Maciej Giemza.   

Zawodnik ORLEN Team solidnie pracuje, żeby w każdej chwili być gotowym do restartu sezonu. Wychowanek KTM Novi Korona Kielce ostatni weekend spędził w Drawsku Pomorskim, na największym poligonie w Europie. – Jest tam gdzie rozpędzić się ciężkim motocyklem dakarowym – stwierdził 24–letni Maciej Giemza. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KTM Novi rajdy enduro RK Kielce Maciej Giemza Orlen Team
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza w projekcie ORLEN Stay&Play

Maciej Giemza w projekcie ORLEN Stay&Play

Maciej Giemza tęskni już za rajdami

Maciej Giemza tęskni już za rajdami

Giemza: to jest bardzo cenne doświadczenie

Giemza: to jest bardzo cenne doświadczenie