Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jest dodatkowe wsparcie dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, które ze względu na sytuację epidemiologiczną przebywają w domu i nie mają możliwości udziału w zajęciach oraz rehabilitacji w różnych placówkach mogą ubiegać się o wsparcie. Polega ono na wypłacie 500 zł miesięcznie, nie dłużej jednak niż przez 3 miesiące.

Autor: Iwona Murawska

19.05.2020 10:51

image Na zdjęciu: Andrzej Michalski - dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

O taką formę pomocy mogą się ubiegać m.in. podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i dziennych domów opieki - informuje Andrzej Michalski, dyrektor Michalski.

- O wsparcie mogą się również ubiegać uczniowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych i ośrodków wychowawczych, którzy do tej pory uczestniczyli w zajęciach wychowawczych. Na ten program Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  przeznaczył 228 mln zł - dodał Andrzej Michalski.

Wnioski o wsparcie wpłynęły już m.in. do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Kielcach. Jak informuje Mirosław Gębski, do tej pory jest ich już 90.

- Z tych 90 wniosków, 30 dokumentów przeszło pozytywnie weryfikację i wkrótce świadczenie zostanie przesłane niepełnosprawnym - dodał Mirosław Gębski.

Wnioski można drogę elektroniczną poprzez platformę System Obsługi Wsparcia lub przesyłać tradycyjną pocztą do powiatowych centrów pomocy rodzinie. W imieniu osób z niepełnosprawnościami wnioski mogą złożyć także rodzice lub opiekunowi prawni.

O wsparcie osób niepełnosprawnych mogą się ubiegać również poszczególne samorządy powiatowe. Pomoc polega na refundacji części wydatków poniesionych przez samorządy do 100 tysięcy złotych. Dokumenty będą przyjmowane do 15 września.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni Rehabilitacja PCPR Mirosław Gębski PFRON RK Kielce starosta kielecki Andrzej Michalski koronawirus System Obsługi Wsparcia
other news

Podobne wiadomości

Niepełnosprawni będą mieli łatwiej w starostwie w Skarżysku

Niepełnosprawni będą mieli łatwiej w starostwie w Skarżysku

Niepełnosprawni pojadą za darmo

Niepełnosprawni pojadą za darmo

Niepełnosprawni potrzebują ułatwień

Niepełnosprawni potrzebują ułatwień

Niepełnosprawni z niebagatelnym wsparciem

Niepełnosprawni z niebagatelnym wsparciem