Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Strażacy z Działoszyc otrzymali nowy wóz

Jednostka OSP w Działoszycach otrzymała nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. Z kolei 3-letni pojazd działoszyckich strażaków trafił do zaprzyjaźnionej jednostce z Dzierążni.

Autor: Marta Gajda

18.05.2020 15:28

image 18.05.2020. Działoszyce. Przekazanie i poświecenie wozów strażackich dla OSP Działoszyce i OSP Dzierążnia Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Marian Wędrychowski prezes OSP Działoszyce informuje, że jednostka z Działoszyc powstała 30 lipca 1907 r. Jest jedną z najstarszych w rejonie. Dziś wzbogaciła się o nowy pojazd. Samochód wyposażony jest w zbiornik o pojemności ponad 4,5 tys. litrów wody i 500 litrów piany. Jak dodaje, wóz posiada zestaw do ratownictwa technicznego.

- O takim marzyliśmy, taki dostaliśmy - zaznacza.

Andrzej Bętkowski marszałek województwa świętokrzyskiego przypomniał, że druhowie OSP są podstawowym ogniwem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zaznaczył, że jako marszałek województwa, ale i strażak oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału, ma wielkie uznanie dla strażaków ochotników.

- Cieszę się, że ratownicy OSP otrzymali samochody, dzięki którym będą jeszcze skuteczniej nieść pomoc - zaznacza.

Stanisław Porada burmistrz Działoszyc, podziękował marszałkowi za pomoc, zaangażowanie i wsparcie przy pozyskaniu pojazdu. Życzył, by samochody jak najrzadszej opuszczały jednostki z powodu alarmu, natomiast podczas każdej akcji okazały się wielką pomocy dla strażaków.

- Myślę, że w tym roku uda nam się kupić jeszcze jeden, nowy samochód strażacki, tym razem dla jednostki z Sancygniowa, która niebawem znajdzie się systemie ratowniczo-gaśniczym - dodaje.

Samochód kosztował ponad 1,2 mln zł. Wkład własny gminy to ponad 200 tys zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski OSP RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Nowy wóz dla strażaków z Samborca

Nowy wóz dla strażaków z Samborca

OSP w Iwaniskach ma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

OSP w Iwaniskach ma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Nowy wóz strażacki dla OSP w Obrazowie

Nowy wóz strażacki dla OSP w Obrazowie

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków