Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowi konsultanci powołani przez wojewodę

Wojewoda powołał nowych konsultantów w dziedzinie ochrony zdrowia. Zostali nimi lekarze Elżbieta Skotarczyk-Kowalska oraz Tadeusz Mierzwa związani ze szpitalem na Czarnowie oraz Marcin Pasiarski ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Autor: Izabela Mortas

14.05.2020 11:37

image 14.05.2020. Kielce. Wojewoda powołał nowych konsultantów w dziedzinie zdrowia. Na zdjęciu (od lewej): dr n. med. Tadeusz Mierzwa, dr n. med. Elżbieta Skotarczyk-Kowalska, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski i dr hab. n. med. Marcin Pasiarski Fot. / Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Dr hab. n. med. Marcin Pasiarski otrzymał nominację na konsultanta do spraw hematologii. Jest kierownikiem Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Dr n. med. Elżbieta Skotarczyk-Kowalska kieruje Oddziałem Endokrynologiczno-Diabetologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach i została konsultantem do spraw endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Dr n. med. Tadeusz Mierzwa został z kolei konsultantem do spraw otorynolaryngologii. Jest kierownikiem Kliniki Otorynolaryngologii WSZ w Kielcach.

Specjaliści zostali powołani na pięcioletnią kadencję.

Konsultanci wojewódzcy są istotnym elementem nadzoru, celem ich działań jest poprawa jakości oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej. Powołuje ich wojewoda w porozumieniu z szefem resortu zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO Tadeusz Mierzwa wojewoda świętokrzyski RK Kielce Marcin Pasiarski Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Nowy konsultant wojewódzki w ochronie zdrowia

Nowy konsultant wojewódzki w ochronie zdrowia