Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz tnie inwestycje i ogranicza wydatki. To efekt mniejszych wpływów

Nie będzie budowy trzech placów zabaw, zrezygnowano też z budowy chodników i utwardzenia nawierzchni ulicy Pallotyńskiej oraz budowy oświetlenia ulic: Kochanowskiego, Mściowskiej i Partyzantów - to niektóre z sandomierskich inwestycji, które muszą poczekać na realizację, bo miasto szuka oszczędności.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

13.05.2020 15:38

image 24.05.2019 Sandomierz. Widok na miasto Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Barbara Grębowiec, skarbnik Sandomierza informuje, że ratusz rozwiązał wszystkie umowy, które można było rozwiązać, np. dotyczące nowych nasadzeń roślin. Zmniejszono również sumę zaplanowaną na cząstkowe remonty jezdni. Przełożony został termin realizacji zadań, wchodzących w skład programu rewitalizacji.

Oznacza to, że na zakończenie poczeka modernizacja parku miejskiego, przebudowa placu giełdy rolnej i rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tym roku uda się wykonać wyłącznie inwestycje rozpoczęte przed epidemią. Należy do nich wymiana oświetlenia ulicznego na ledowe i energooszczędne, remont kamienic na starówce. Wyremontowane zostaną ulice: Mokoszyńska i Chwałecka, na które miasto ma rządową dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zamrożenie gospodarki z powodu epidemii spowodowało, że tylko w kwietniu wpływy do miejskiej kasy były mniejsze o ponad 2 mln zł niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Osoby, które zawiesiły działalność gospodarczą są zwolnione z czynszu za lokale komunalne w okresie epidemii koronawirusa, natomiast przedsiębiorcy, którzy nie zdecydowali się na to i nadal prowadzą swój biznes mają obniżone stawki o 50 proc. To oznacza zmniejszenie wpływów miasta także w kolejnych miesiącach.

Tegoroczne dochody miasta, przy uchwalaniu budżetu były określone na poziomie 131 mln zł. Deficyt  miał wynieść niecałe 5 mln złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Fundusz Dróg Samorządowych Barbara Grębowiec
other news

Podobne wiadomości

W Sandomierzu nie będzie nowych placów zabaw i kilku inwestycji

W Sandomierzu nie będzie nowych placów zabaw i kilku inwestycji

Jaki los czeka Wisłę Sandomierz?

Jaki los czeka Wisłę Sandomierz?