Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” tańczyli i śpiewali dla pielęgniarek

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili tym razem nie pacjentów, a pielęgniarki z dziecięcego oddziału onkologiczno - hematologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii.

Autor: Iwona Murawska

12.05.2020 15:17

image 12.05.2020. Kielce. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili pielęgniarki Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Przygotowali specjalny program artystyczny oraz paczki ze słodyczami. W ten sposób chcieli podziękować pielęgniarkom za ich pracę, w przypadającym dzisiaj Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki i Położnej.

Jak informuje Anna Suchoń – Jasik, pełnomocnik świętokrzyskiego oddziału fundacji, w związku z obostrzeniami, wolontariusze nie mogli wejść do budynku szpitala, ale pielęgniarki ich występy oglądały przez okna.   

- Przed szpitalem tańczymy, śpiewamy i w ten sposób chcemy podziękować pielęgniarkom za ich trudną, zwłaszcza w obecnych czasach, pracę. Przygotowaliśmy też dla nich słodki poczęstunek. W czasach sprzed epidemii mogliśmy normalnie wejść na oddział, do budynku szpitala. Teraz jest to niemożliwe, ale nie oznacza, że nie możemy spotkać się z naszymi znajomymi. Tęsknimy za nimi bardzo - dodała Anna Suchoń – Jasik.

Jak powiedziała jedna z wolontariuszek, akcja skierowana była także do dzieci przebywających w szpitalu.

- W naszej pracy pomagają nam kolorowe stroje, w które jesteśmy ubrani. Wywołują uśmiech na wielu twarzach. Dzieci szybciej oswajają się z nami i chcą bawić. Ten czas jest trudny dla wszystkich, zarówno dla małych pacjentów, jak i personelu medycznego. Dlatego dziś postanowiliśmy przyjść przed szpital. Z powodu sytuacji epidemiologicznej oczywiście do budynku nie możemy wejść, ale tańczymy i śpiewamy przed szpitalem - dodała wolontariuszka.  

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą iluzji, interaktywnych zabaw i rozmów niosą uśmiech i wspierają proces powrotu do zdrowia.

Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 tysięcy podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Galeria zdjęć Kielce. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili pielęgniarki (12.05.2020) [Zdjęcia: 32]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony pielęgniarki Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce Fundacja „Dr Clown” Anna Suchoń–Jasik
other news

Podobne wiadomości

Fundacja Dr Clowna wspiera małych pacjentów w szpitalu na Czarnowie

Fundacja Dr Clowna wspiera małych pacjentów w szpitalu na Czarnowie

Clowni zawładnęli centrum Kielc

Clowni zawładnęli centrum Kielc

Takiej wizyty mali pacjenci z onkologii się nie spodziewali

Takiej wizyty mali pacjenci z onkologii się nie spodziewali

Wolontariusze uczyli jak radzić sobie ze stresem

Wolontariusze uczyli jak radzić sobie ze stresem