Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krew można oddać również w sobotę

W związku z dużymi niedoborami krwi w magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, placówka postanowiła pracować także w soboty. Jak informuje Jerzy Stalmasiński, dyrektor centrum, w najbliższą sobotę honorowo krew będzie można oddać od 8.00 do 13.00.

Autor: Iwona Murawska

12.05.2020 15:07

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

- Przygotowaliśmy ankietę, w której pytaliśmy krwiodawców, czy byliby chętni oddawać krew także w soboty, czy nawet w niedziele. Kilkaset osób zadeklarowało chęć przyjścia do centrum, stąd nasza decyzja. Pamiętajmy, że w ten dzień krew będzie można oddać tylko w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Placówki terenowe będą zamknięte - mówi Jerzy Stalmasiński.   

W najbliższych dniach uruchomiony zostanie także punkt poboru krwi w Ostrowcu Św. - W tym mieście wytypowaliśmy dwie lokalizacje. Dzisiaj pojechała tam nasza ekipa sprawdzić warunki w tych miejscach. Ostrowiec Św. jest dużym miastem, w którym z pewnością mieszka wiele osób chętnych do oddania krwi - dodał Jerzy Stalmasiński.

Obecnie, poza grupą AB Rh plus, niedobory występują we wszystkich grupach krwi. Krew oddawać można w głównej siedzibie centrum przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w punktach terenowych w Końskich przy ulicy Gimnazjalnej 41b i Sandomierzu przy ulicy Schinzla 13. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo krew RK Ostrowiec Św. RK Sandomierz RK Kielce Jerzy Stalmasiński Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Największa lecznica w regionie apeluje o oddawanie krwi

Największa lecznica w regionie apeluje o oddawanie krwi

We Włoszczowie będzie można oddać krew

We Włoszczowie będzie można oddać krew

W Skarżysku znów przyjmują krew

W Skarżysku znów przyjmują krew

Krwiodawcy mogą oddać krew w Końskich

Krwiodawcy mogą oddać krew w Końskich