Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pracownicy ostrowieckiego SOR zakażeni koronawirusem

U dwóch pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu Św. potwierdzono zakażenie COVID-19. Z kolei u dwóch kolejnych osób testy należy powtórzyć.

Autor: Emilia Sitarska

11.05.2020 17:30

image Na zdjęciu: dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, mimo tych zakażeń, SOR w dalszym ciągu działa. Taką decyzję podjęto po rozmowie z wojewódzkim konsultantem ds. chorób zakaźnych.

- Nie podejmowaliśmy decyzji o zamknięciu SOR z tego powodu, że tam nie przebywają pacjenci w ruchu ciągłym. Są to pacjenci, którzy przechodzą przez SOR. Ich kontakt był badany z personelem potencjalnie zakażonym - wyjaśnia Adam Karolik.

Informuje też, że od początku pandemii personel na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ma takie zabezpieczenia, jak personel w szpitalach jednoimiennych. Badania pracowników zostały wykonane profilaktycznie, umożliwia je jedno z rozporządzeń ministra zdrowia pod warunkiem, że pracownik ma jakiekolwiek, nawet najbardziej banalne objawy.

- Przeziębienie, kaszel, opryszczka, ból gardła itd. Ci pacjenci mogą badania wykonywać na NFZ. Takich badań zrobiliśmy u nas kilkadziesiąt i ci pracownicy SOR są z tej puli badani - mówi Adam Karolik.

Szpital w dalszym ciągu będzie monitorował stan zdrowia pracowników służby zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec koronawirus Adam Karolik
other news

Podobne wiadomości

Ostrowiecka neurologia liczy na pomoc wojewody

Ostrowiecka neurologia liczy na pomoc wojewody

Chirurgia w Ostrowcu wraca do pracy

Chirurgia w Ostrowcu wraca do pracy

Ostrowiecka neurologia zamknięta

Ostrowiecka neurologia zamknięta

Wojewoda skieruje lekarzy do pracy w Ostrowcu?

Wojewoda skieruje lekarzy do pracy w Ostrowcu?