Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rodzin zastępczych w Kielcach wciąż mało

Poszukiwani kandydaci na rodziny zastępcze. Jak informuje Beata Rogowska, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach, w około 180 rodzinach zastępczych na terenie Kielc przebywa ponad 230 dzieci.

Autor: Iwona Murawska

11.05.2020 11:43

image Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Obecnie żadne dziecko nie oczekuje na przyjęcie do rodziny zastępczej. Jednak może się zdarzyć, że np. już jutro taka sytuacja wyniknie, stąd nasza kampania promująca tę formę opieki nad dziećmi - mówi Beata Rogowska.

By zostać rodziną zastępczą trzeba spełnić kilka warunków.

- Osoby lub małżeństwa chcące zostać rodziną zastępczą nie mogą być pozbawione lub mieć ograniczonych, czy zawieszonych praw rodzicielskich. Ponadto nie mogą być karani, ani leczyć się psychiatrycznie, czy odwykowo. Rodziną zastępczą może zostać nie tylko małżeństwo, ale także osoba samotna - wylicza Beata Rogowska.  

Procedura przygotowawcza trwa zwykle około 2,5 miesiąca. W tym czasie pracownicy ośrodka poznają kandydatów na rodziców, a także analizują ich sytuację zdrowotną, mieszkaniową i materialną.

Zainteresowane osoby powinny kontaktować się z Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który znajduje się przy ulicy Wesołej 47/49 w Kielcach. Można też zadzwonić pod numer telefonu 41 344 28 13.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

rodzina rodziny zastępcze RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

W jaki sposób można zostać rodziną zastępczą? O tym porozmawiają w Daleszycach

W jaki sposób można zostać rodziną zastępczą? O tym porozmawiają w Daleszycach

Wzrasta liczba osób zainteresowanych adopcją dziecka

Wzrasta liczba osób zainteresowanych adopcją dziecka