Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Promnik wznawia przyjmowanie śmieci

Promnik wznawia przyjmowanie śmieci, ale na razie w ograniczonym stopniu. Jak mówi Mirosław Banach, prezes kieleckiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, od południa do sortowni w Promniku przyjmowane będą głównie odpady z terenu Kielc oraz pilne dostawy z poszczególnych gmin powiatu kieleckiego. Od wtorku śmieci ponownie będą przyjmowane w pełnym zakresie.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

11.05.2020 11:28

image 15.01.2020 Promnik. Sortownia śmieci Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pod koniec ubiegłego tygodnia sortownia w Promniku całkowicie przestała przyjmować śmieci. Prezes PGO, Mirosław Banach tłumaczył, że sytuacja jest chwilowa, a powodem problemów są zwiększone w ostatnich dniach dostawy odpadków.

Wytłumaczenia dla zaistniałej sytuacji nie przyjmuje Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. Sugeruje, aby w Promniku wprowadzono system, który pozwoliłby na rozsądniejsze zarządzanie składowiskiem i wcześniejsze przewidywanie tego typu sytuacji.

Nieco inne rozwiązanie widzi burmistrz Morawicy, Marian Buras. Uważa, że błędem było przypisanie gmin do pojedynczych zakładów utylizacji odpadów. Jak mówi to spowodowało, że w sytuacji nadwyżki odpadów firmy, z którymi gminy podpisały umowy nie mają innej możliwości ich zutylizowania.

Składowisko w Promniku przerwało już przyjmowanie śmieci od gmin powiatu kieleckiego w styczniu. Wówczas zarząd PGO tłumaczył to awarią urządzeń. Po negocjacjach z wójtami i burmistrzami osiągnięto kompromis, który miał spowodować rozwiązanie problemów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Morawica Strawczyn Promnik Marian Buras RK Kielce Tadeusz Tkaczyk Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami wysypisko śmieci Mirosław Banach
other news

Podobne wiadomości

Promnik znów zamknięty dla gmin powiatu kieleckiego

Promnik znów zamknięty dla gmin powiatu kieleckiego

Wysypisko w Kielcach pod kontrolą

Wysypisko w Kielcach pod kontrolą

Promnik - różnica cen, krytyczne oceny

Promnik - różnica cen, krytyczne oceny

Promnik - umowa dżentelmeńska ważniejsza od papierowej

Promnik - umowa dżentelmeńska ważniejsza od papierowej