Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz, Staszów i Połaniec odmrażają urzędy

Od dzisiaj Urząd Miasta w Sandomierzu jest otwarty dla interesantów. Dotyczy to obu budynków magistratu przy Placu Poniatowskiego 1 i 3.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

11.05.2020 10:48

image 11.05.2020. Sandomierz. Urząd Miasta w Sandomierzu Fot. / Tomasz Chmiel

Przez kilka ostatnich tygodni do urzędu nie można było wejść. Wszystkie sprawy załatwiane były online lub w okienku biura obsługi interesanta. Petenci byli wpuszczani do środka tylko w pilnych sprawach i wymagających bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem. Teraz do obu budynków może wejść jednorazowo 10 osób, zgodnie z zasadą, że jedna osoba przypada na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Przy wejściu trzeba skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk i założyć rękawiczki, które zapewnia gmina. Interesanci muszą mieć założoną maseczkę ochronną na twarz. Przy wejściu wydawane są numery porządkujące ilość osób w budynkach - powiedział burmistrz Marcin Marzec.

W Urzędzie Miasta w Staszowie od dzisiaj bezpośrednie przyjmowanie interesantów wznawia tylko jeden wydział tj. infrastruktury komunalnej i mieszkaniowej, gdzie m.in. można składać deklaracje śmieciowe i dokonywać w nich zmian. Ponadto przywrócono normalny czas pracy kasy znajdującej się w budynku urzędu miasta. Jest ona czynna od 7.00 do 14.00. Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć poinformował, że od jutra, najpóźniej od środy, możliwe będzie wejście interesantów na parter urzędu. Będą zorganizowane dwa stanowiska, odpowiednio zabezpieczone.

Ułatwienia także w Urzędzie Miasta i Gminy w Połańcu. Od dzisiaj nie trzeba wcześniej umawiać się telefonicznie, aby wejść do środka budynku - informuje burmistrz Jacek Tarnowski. Pracownik biura obsługi interesanta poprosi konkretnego urzędnika by zszedł na dół. Jeśli sprawa będzie wymagała dalszych konsultacji to po zmierzeniu temperatury i w masce ochronnej dana osoba wraz z urzędnikiem uda się na górę. W czasie epidemii praca połanieckiego urzędu była zorganizowana w taki sposób, że na parterze funkcjonowało 5 stanowisk przyjmowania petentów, ale wymagało to wcześniejszego umówienia się przez telefon z pracownikiem danego wydziału.

11.05.2020. Sandomierz. Urząd Miasta w SandomierzuFot. Tomasz Chmiel

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Miasta Staszów RK Sandomierz koronawirus