Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dodatkowe wsparcie dla kół gospodyń wiejskich

40 mln zł z budżetu państwa trafi w tym roku do kół gospodyń wiejskich w Polsce. Sejm przyjął zmiany w ustawie o kołach gospodyń wiejskich, umożliwiające wsparcie tych stowarzyszeń.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

08.05.2020 11:09

image Na zdjęciu: Marek Kwitek - poseł PiS Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szacuje się, że z dotacji skorzysta ponad 11 tys. kół gospodyń wiejskich. Poseł Marek Kwitek z Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej komisji rolnictwa podkreśla, że przyjęte rozwiązania to bardzo duża pomoc, tym bardziej, że rząd znalazł te pieniądze w trudnym czasie walki z epidemią i kryzysu gospodarczego.

- Ważne jednak, aby wspierać koła, które podejmują różne inicjatywy społeczne, podtrzymują tradycję i reagują na bieżące potrzeby - stwierdził parlamentarzysta.

Koła gospodyń wiejskich mogą otrzymać pieniądze po wcześniejszym zarejestrowaniu się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wielkość dofinansowania zależy od liczby zapisanych osób. Jeżeli jest nie więcej niż 30 członków to kwota 3 tys. zł, od 31 do 75 członków - 4 tys. zł, a powyżej 75 osób to suma 5 tys. zł - dodaje poseł Marek Kwitek.

W województwie świętokrzyskim są 573 koła gospodyń wiejskich, najwięcej bo 82 w powiecie sandomierskim. Kolejne miejsce pod tym względem zajmuje powiat jędrzejowski, a następnie kielecki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Marek Kwitek Koło Gospodyń Wiejskich RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Rząd wyciąga rękę do kół gospodyń wiejskich

Rząd wyciąga rękę do kół gospodyń wiejskich