Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przy Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie powstanie boisko i internat?

Radni powiatu kieleckiego podczas dzisiejszej sesji, która odbyła się online, opowiedzieli się za zakupem ponad dwuhektarowej działki, co jest pierwszym krokiem do realizacji inwestycji.

Autor: Izabela Mortas

07.05.2020 17:30

image Na zdjęciu Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Budynek Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie został oddany do użytku w minionym roku. Szkoła została wyposażona w nowoczesną halę sportową, ale do dziś nie ma zewnętrznego zaplecza sportowego.

- W zespole szkół uczy się ponad 600 uczniów, wielu z nich mieszka w internacie, który dziś mieści się w zespole pałacowym, gdzie dawniej była siedziba szkoły. Internat jest w opłakanym stanie - mówi wicestarosta Tomasz Pleban.

Dodaje, że wniosek rozbudowy placówki złożył radny Krzysztof Soboń, a pozostali opowiedzieli się niemal jednogłośnie za tym pomysłem.

- Rozważaliśmy trzy opcje - zaznacza wicestarosta. Wszystkie dotyczyły wielkości działek. Radni podczas sesji opowiedzieli się za zakupem największej z proponowanych.

- Myślę, że taki obiekt w wysokim standardzie będzie bardzo potrzebny. Nie tylko dla uczniów, lecz także lokalnej społeczności. Poza tym może służyć organizacji imprez powiatowych - ocenia wicestarosta.

Teraz zarząd będzie prowadził negocjacje w sprawie ceny działki, co finalnie ma prowadzić do jej zakupu. Następnie zostanie przygotowany plan zagospodarowania przestrzennego i złożony wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji. W dobrej perspektywie boisko powinno powstać do końca 2021 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

sesja Łopuszno Powiat Kielecki RK Kielce Tomasz Pleban INWESTYCJE
other news

Podobne wiadomości

Mimo epidemii, w Skarżysku sesja o finansach

Mimo epidemii, w Skarżysku sesja o finansach

Nadzwyczajna sesja przerwana. Nie było kworum

Nadzwyczajna sesja przerwana. Nie było kworum

Sesja sejmiku. Będzie m.in. zaprzysiężenie nowego radnego

Sesja sejmiku. Będzie m.in. zaprzysiężenie nowego radnego