Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Busku rusza z przyjmowaniem planowanych wcześniej pacjentów

Buski szpital powiatowy powoli zaczyna wracać do planowych operacji. Zgodnie z zaleceniem wojewody, placówka wznawia przyjęcia pacjentów, ale tylko częściowo.

Autor: Marta Gajda

07.05.2020 12:37

image   Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Grzegorz Lasak, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, podkreśla, że z powodu pandemii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy odwołano wszystkie zabiegi, które nie służyły bezpośredniemu ratowaniu życia. Dodaje, że od poniedziałku ruszą pierwsze zabiegi endoprotezoplastyki kolana, biodra, ale i zabiegi kardiologiczne.

- Wznawiamy je, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - zaznacza.

- Wejście na teren szpitala odbywa się nadal przez Ogólną Izbę Przyjęć. Każdemu, kto przekroczy próg placówki badana jest temperatura. Mam nadzieję, że w jakiś drastyczny sposób nie zwiększy się liczba zachorowań i nie dojdzie do sytuacji, w której nasz personel czy cały oddział będzie musiał zostać poddany kwarantannie - podkreśla.

Dyrektor dodaje, że w celu zminimalizowania ryzyka transmisji COVID-19 nadal obowiązuje telefoniczne ustalenie terminu i godziny wizyty oraz przyjęcia do szpitala. Nie dotyczy to jednak przypadków nagłych.

- Musimy się powoli przyzwyczajać do koronawirusa, starać się z nim żyć, oczywiście uważać, zachowywać rygory sanitarne, epidemiologiczne. Nie można zamknąć szpitali, to jest droga bez końca. Służba zdrowia musi funkcjonować - dodaje.

O liczbie przyjęć planowych decyduje kierownik danej poradni, oddziału. Nadal obowiązują teleporady, ale też obowiązuje zakaz odwiedzin z wyłączeniem rodzica lub opiekuna dziecka w Oddziale Pediatrycznym.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój RK Kazimierza Wielka Grzegorz Lasak Szpital Powiatowy Busko-Zdrój koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Busko w walce z koronawirusem

Busko w walce z koronawirusem

Busko uruchomiło rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych

Busko uruchomiło rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych

Busko ogłosiło przetarg na Ośrodek Aktywności Społecznej

Busko ogłosiło przetarg na Ośrodek Aktywności Społecznej