Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy SOR w Ostrowcu gotowy, ale na otwarcie jeszcze poczekamy

Nowa siedziba Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim jest już gotowa, ale na przeniesienie SOR trzeba będzie jeszcze poczekać. W tej chwili obiekt jest wyposażany.

Autor: Emilia Sitarska

06.05.2020 12:07

image Szpital w Ostrowcu Św. Szpitalny Oddział Ratunkowy Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Sprzęt wartości miliona złotych jest kupowany za pieniądze z budżetu powiatu. Nowe pomieszczenia zostały z kolei zbudowane dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia o wartości 6 mln zł.

Jak mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak obiekt zostałby otwarty w tym miesiącu, ale sprawę komplikuje sytuacja epidemiologiczna. Pusty budynek w czasie epidemii może jeszcze się przydać.

- W najgorszym wypadku pusty SOR jest naszym miejscem rezerwowym, więc nikt by się nie odważył teraz go przenosić - mówi Marzena Dębniak.

Odwlekanie przeniesienia oddziału nie pozwala na przeprowadzenie kolejnych zmian. Doktor Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu informuje, że pomieszczenia po starym oddziale ratunkowym zostaną odpowiednio zagospodarowane.

- Tam właśnie przewidziane jest utworzenie stacji dializ, jednej z najnowocześniejszych w okolicy, gdzie będziemy z całą pewnością dializowali pacjentów spoza naszego powiatu - twierdzi Adam Karolik.

Dyrektor podkreśla, że sąsiednie szpitale w Opatowie, Lipsku i Iłży nie posiadają oddziałów dializoterapii. Szpital planuje także stworzenie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec Marzena Dębniak Adam Karolik
other news

Podobne wiadomości

Ostrowiecki szpital z ogniskiem zakażeń. Chorzy bez objawów

Ostrowiecki szpital z ogniskiem zakażeń. Chorzy bez objawów

Ostrowiec tnie rachunki za wodę

Ostrowiec tnie rachunki za wodę