Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy termin 77. Tour de Pologne

Tegoroczny 77. Tour de Pologne rozpocznie się 5 sierpnia - tak zadecydowali wspólnie organizatorzy i Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). Zmiana terminu i skrócenie wyścigu z siedmiu do pięciu etapów związane są z pandemią koronawirusa.

Autor: Rafał Szymczyk

05.05.2020 18:46

image Tour de Pologne. Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Tour de Pologne / facebook

W ostatnich dniach trwały intensywne prace UCI i organizatorów wyścigu nad możliwością wznowienia sezonu przerwanego w połowie marca. Tour de Pologne odbędzie się w formule pięcioetapowej, żeby w kalendarzu znalazło się miejsce również dla innych zawodów, które ze względu na pandemię nie mogły się odbyć w pierwotnych terminach.

- To bardzo dobra wiadomość, która dodała nam sporo optymizmu. Wyznaczona data powrotu do kolarskiej rywalizacji jest ważna dla wszystkich kolarzy i grup zawodowych, naszych sponsorów i partnerów, także dla kibiców. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez władze. Tymczasem cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska daje nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

W najbliższych tygodniach Lang Team będzie współpracował z Międzynarodową Unią Kolarską, a także polskimi władzami, aby opracować optymalny scenariusz rozegrania 77. Tour de Pologne tak, aby wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, a jednocześnie mieścił się w ograniczeniach wynikających z tej wyjątkowej sytuacji. Szczegóły dotyczące trasy zostaną podane wkrótce.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem etapowym w kalendarzu UCI World Tour po długiej przerwie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kolarstwo Tour de Pologne koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Siwakow zwycięzcą Tour de Pologne, Majka dziewiąty

Siwakow zwycięzcą Tour de Pologne, Majka dziewiąty

Jędrzejowianie w Tour de Pologne

Jędrzejowianie w Tour de Pologne

Tour de Pologne – etap dla Mezgeca, Majka szósty

Tour de Pologne – etap dla Mezgeca, Majka szósty

Tour de Pologne - etap w hołdzie Lambrechtowi

Tour de Pologne - etap w hołdzie Lambrechtowi