Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Komisariat w Chmielniku na ukończeniu

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Chmielnika powinni mieć własny komisariat policji. Wszystkie prace przy budowie jego siedziby przebiegają zgodnie z planem - informuje Paweł Wójcik, burmistrz miasta.

Autor: Monika Miller

04.05.2020 15:15

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Będzie to dwupiętrowy budynek o łącznej powierzchni 523 metrów kwadratowych. Zatrudnienie znajdzie tam 26 osób. Siedziba policji będzie mieściła się przy ulicy Starobuskiej, w ścisłym centrum Chmielnika, tak aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do funkcjonariuszy. Komisariat ma powstać do października 2020 roku.

- Codziennie widzimy postęp prac. Jest naprawdę imponujący. Myślę, że termin nie jest zagrożony - mówi.

Obecnie budynek jest zadaszony i prowadzone są prace w wewnątrz przyszłego komisariatu. W 2016 roku Chmielnik był pierwszą gminą w województwie, gdzie udało się reaktywować posterunek policji. Zamknięto go w 2010 roku, a funkcjonariusze na interwencje dojeżdżali z komisariatu w oddalonej o prawie 20 km Morawicy.

- Przywrócenie posterunku było możliwe dzięki przychylności władz policji oraz rządowemu programowi modernizacji służb mundurowych. Decyzja ta spotyka się z bardzo dobrym odzewem mieszkańców. Obecność policji w mieście jest pożądana - dodaje burmistrz.

W tymczasowym posterunku mieszczącym się przy ulicy Piastów, obecnie pełni służbę 8 policjantów. W nowym komisariacie będzie mogło pracować 26 osób. Komisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach zaznacza, że od września 2016 roku, czyli od kiedy przywrócono posterunek zakładano, że docelowo w tym mieście będzie komisariat policji.

- Będzie to nowoczesny budynek, przystosowany do osób niepełnosprawnych z zagospodarowanym terenem wokół. Będą tam też parkingi i miejsca postojowe oraz wiaty dla radiowozów - dodaje.

Koszt całej inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 5 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chmielnik RK Kielce komisariat policji Kamil Tokarski
other news

Podobne wiadomości

Nowy komisariat policji powstanie w Chmielniku

Nowy komisariat policji powstanie w Chmielniku

Chmielnik zyska nowy komisariat policji

Chmielnik zyska nowy komisariat policji