Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sielpia przygotowuje się do sezonu letniego

Sielpia mimo trwającej epidemii przygotowuje się do sezonu turystycznego. W połowie przyszłego tygodnia akwen zostanie napełniony wodą. Zalew przechodzi rewitalizację. Dotychczas odmulono i pogłębiono zbiornik, wymieniony został również piasek na dnie i na plażach.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

03.05.2020 08:37

image 03.05.2020. Zalew w Sielpi Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich informuje, że napełnianie zalewu może potrwać dłużej niż w ubiegłym roku ze względu na niski poziom wody w rzece Czarna Konecka. W ubiegłym roku prace rewitalizacyjne zostały wstrzymane i zbiornik napełniono, aby nie stracić sezonu turystycznego. Po jego zakończeniu woda została ponownie spuszczona.

Burmistrz dodaje, że przed rozpoczęciem sezonu wykonawca ma wybudować pomost w północnej części zalewu, który umożliwi wejście z lasu na plażę.

- Od 15 maja mają być budowane pomosty, które będą się wcinać w zalew od strony północnej. Powstanie też kładka umożliwiająca łatwe wejście na plażę od strony lasu - mówi Krzysztof Obratański.

Prace na tym etapie mają potrwać do końca czerwca. Wykonawca zapowiada, że nie powinno być opóźnienia. W przyszłym roku planowane są kolejne prace w Sielpi, które obejmą obszar „Natury 2000”. W planach jest m.in. powiększenie powierzchni akwenu o 20 hektarów.

03.05.2020. Zalew w SielpiFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sielpia Krzysztof Obratański RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Zbiornik w Sielpi znów bez wody

Zbiornik w Sielpi znów bez wody