Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierska szkoła wspiera schronisko dla zwierząt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu wsparł finansowo największe schronisko dla koni w województwie mazowieckim PEGASUS. Z powodu epidemii jest ono zagrożone upadkiem.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

01.05.2020 18:32

image 01.05.2020. Sandomierz. Na zdjęciu Alicja Szatan - dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu Fot. / Archiwum prywatne

Mieszkają tam zwierzęta schorowane lub skazane na rzeź. W sumie prawie sto koni, w tym Alma - wirtualnie adoptowana przez szkołę rolniczą w Sandomierzu.

Zgodnie z umową szkoła zobowiązała się do comiesięcznego wsparcia adoptowanej Almy kwotą 170 zł. Do czasu sprzed pandemii pieniądze pochodziły ze składek uczennic, mieszkanek internatu. W tej sytuacji, gdy uczniów nie ma w szkole i w internacie dyrektorka Zespołu Szkół Rolniczych Alicja Szatan wyszła z inicjatywą, aby zwrócić się z prośbą o pomoc finansową do nauczycieli i pracowników. Apel spotkał się ze zrozumieniem i potrzebna kwota została przelana na konto schroniska.

- Troska o zwierzęta jest bardzo bliska naszym uczniom, szczególnie dla osób z technikum weterynarii. Wirtualna adopcja konia, dbałość o niego poprzez wpłaty pieniężne, aby był zadbany, uczy naszą młodzież empatii. To element wychowawczy - powiedziała Alicja Szatan.

Dodała, że pomimo epidemii zależy jej na tym, aby możliwie jak najwięcej inicjatyw z życia szkoły było kontynuowanych. To ważne, aby po powrocie do szkoły uczniowie mieli poczucie ciągłości.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu dokonał wirtualnej adopcji konia jesienią ubiegłego roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Konie adopcja RK Sandomierz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
other news

Podobne wiadomości

Sandomierz wycofuje dotacje. Jak pomóc organizacjom?

Sandomierz wycofuje dotacje. Jak pomóc organizacjom?

Sandomierz bez... wiosennych kwiatów?

Sandomierz bez... wiosennych kwiatów?

Jaki los czeka Wisłę Sandomierz?

Jaki los czeka Wisłę Sandomierz?

Sandomierz zrywa umowy ze stowarzyszeniami. Winna epidemia

Sandomierz zrywa umowy ze stowarzyszeniami. Winna epidemia